IMG 2274W trakcie dyskusji, która miała miejsce podczas II konferencji Rady do Spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich pt. „Produkt regionalny i kultura ludowa – skarb czy obciążenie wsi, możliwości rozwoju w ramach PROW 2014-2020” w dniach 20-21 października 2014 r. w Puławach, poruszone zostały kwestie związane z polityką jakości żywności ze szczególnym uwzględnieniem sprzedaży bezpośredniej produktów lokalnych, zasadami wprowadzenia ich do obrotu, wymaganiami formalnymi i prawnymi dot. produktów żywnościowych w gospodarstwie oraz przemianami w kulturze ludowej wsi.

W związku z tym 7 listopada 2014 r. Zarząd KRIR, na wniosek Rady, zwrócił się do Ministra Rolnictwa o przyspieszenie prac nad stworzeniem prawnych możliwości sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw i przetwarzania produktów rolnych na małą skalę w gospodarstwie na wzór istniejących we Francji, Włoszech czy Austrii.

Zarząd KRIR zwrócił się również z wnioskiem o wyznaczenie terminu spotkania Ministra z Prezydium Rady z początkiem 2015 r. Prezydium Rady w trakcie spotkania z Ministrem chciałoby poruszyć kwestie, które były przedmiotem dyskusji w czasie ww. konferencji.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com