W dniu 21 listopada br. w Warszawie odbyło się spotkanie kobiet z obszarów wiejskich,   przedstawicielek wojewódzkich izb rolniczych aktywnie działających na wsi, zorganizowane przez Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych. W spotkaniu uczestniczyły reprezentantki izb rolniczych z województwa: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego,  zachodniopomorskiego.
 
Dyskusja podczas spotkania dotyczyła utworzenia Rady Doradczej ds. Kobiet i Spraw Społecznych przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, która będzie pomagała kobietom z obszarów wiejskich w rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się na co dzień.  Ważne jest, by ludność nie opuszczała terenów wiejskich, a mogła na nich pracować, rozwijać się, aktywizować społecznie czy podejmować pracę zgodną ze swoimi aspiracjami. W skład Rady wejdą przedstawicielki działające w województwie i wskazane przez  wojewódzką izbę rolniczą.

Uczestniczki spotkania dyskutowały także o konieczności kontynuowania spotkań kobiet z obszarów wiejskich zapoczątkowanych  konferencją zorganizowaną przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Krajową Radą Izb Rolniczych w Spale podczas Dożynek Prezydenckich w ramach Forum Debaty Publicznej pt. „Kobieta wiejska we współczesnym świecie”  pod patronatem Prezydentowej Pani Anny Komorowskiej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com