img 6086 2Krajowa Rada Izb Rolniczych podobnie jak w poprzednich latach promuje spożycie mleka i przetworów mlecznych w celu zwiększenia ich udziału w codziennej diecie ze szczególnym uwzględnieniem ich wartości odżywczych i zdrowotnych dla dzieci i młodzieży poprzez organizowanie imprez plenerowych jakimi są Pikniki. Podczas imprez dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy tematyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zapewniona jest również degustacja produktów mlecznych oraz oprawa muzyczno-artystyczna. Uczestnicy Pikników mogą poznać zalety spożywania produktów mlecznych oraz sposób wprowadzenia ich do codziennego życia.

Poniżej informacje na temat Pikników, które już się odbyły oraz zaproszenie na Pikniki organizowane w październiku br. Serdecznie zapraszamy.

 

Piknik Mleczny na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

                         Plakat KPIR strona KRIR

Zapraszamy na Piknik Mleczny sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka w dniu 27 października br. od godziny 12.00. Piknik odbędzie się w Tucholi na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas IX Ogólnopolskiego Biegu św. Huberta i IX Rajdu Nordic Walking,.

W programie Pikniku przewidziano bezpłatną degustację produktów i dań mlecznych oraz konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O oprawę muzyczno-artystyczną zadbają zespoły ludowe.

 


Piknik Mleczny na terenie województwa lubelskiego

                          PLAKAT B1 Lubelska IR

Serdecznie zapraszamy na Piknik Mleczny sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, który odbędzie się 14 października br. w Końskowoli podczas VII Jesiennego Kiermaszu Materiału Szkółkarskiego Owocowego i Ozdobnego w godzinach 10.00 – 15.00.

Podczas Pikniku odbędzie się bezpłatna degustacja potraw i dań z mleka i przetworów mlecznych. W trakcie trwania Pikniku będą mogli Państwo uzyskać porady na temat zdrowego żywienia oraz porady kulinarne na temat przygotowywania potraw mlecznych. Dla odwiedzających Piknik przewidziano konkursy i zabawy z nagrodami dostosowane do grup wiekowych, a dla najmłodszych uczestników kącik zabaw.

 


Piknik Mleczny na terenie województwa śląskiego

PLAKAT ŚlaskaIR strona krir 

Piknik Mleczny sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka odbył się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie w dniu 30 września br. podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Ludowych.

Podczas Pikniku została zapewniona oprawa muzyczno-artystyczna poprzez występy zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu częstochowskiego. Odbywały się liczne konkursy plastyczne i z wiedzy o mleku i przetworach mlecznych. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja, podczas której zwiedzający mogli poznać walory smakowe prezentowanych produktów i dań z mleka. Przygotowane dania obejmowały m.in. krokiety z serem feta i szpinakiem, krokiety z serem gouda i pieczarkami, kanapki z serkiem topionym, różne rodzaje serów, ciasta (w tym sernik, cisto jogurtowe, drożdżowe) i koktajle owocowe. Odwiedzający byli informowani o walorach odżywczych mleka i produktów mlecznych a także o sfinansowaniu degustacji ze środków Funduszu Promocji Mleka.

piknik mleczny zdjęcia 10 na strone piknik mleczny zdjęcia 19 na strone piknik mleczny zdjęcia 28 na strone

Piknik Mleczny na terenie województwa dolnośląskiego

                Dolnoslaska IR ulotka

Piknik Mleczny sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka został zorganizowany w dniu 01 września br. w miejscowości Czarny Bór podczas Dożynek Gminnych i XV Dolnośląskiego Święta Pieroga.

Na potrzeby Pikniku została zorganizowana degustacja obejmująca m.in. pierogi z twarogiem, naleśniki z twarożkiem i polewą, kopytka z twarogiem i cukrem, chleb wiejski z twarogiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, sałatkę grecką z serem feta, makaron z serem i cebulką oraz jogurty i mleko smakowe. Podczas degustacji odwiedzający byli informowani o walorach zdrowotnych mleka i przetworów mlecznych a także o sfinansowaniu degustacji z Funduszu Promocji Mleka.

W trakcie całej imprezy wyświetlana była prezentacja pn. „Mleko? Na zdrowie!!!”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony Zwiedzających. Rozdawano również materiały i upominki promujące spożycie mleka opatrzone informacją „Piknik Mleczny – sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka”.

Podczas Pikniku została zapewniona scena wraz z oprawą muzyczno-artystyczną, odpowiednim nagłośnieniem i oświetleniem na której odbyły się występy artystyczne. Zorganizowano również konkursy o tematyce mlecznej cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i dorosłych.

 


Piknik Mleczny na terenie województwa podlaskiego

                                PLAKAT PIR strona krir

Piknik Mleczny sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka odbył się w dniu 26 sierpnia br. na terenie wokół Klasztoru Kamedułów w Wigrach podczas Dożynek Województwa Podlaskiego.

Podczas Pikniku zorganizowane zostały konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zapewnione były animacje, gry i zabawy dla uczestników imprezy. Konkursy związane były z tematyką mleka i produktów mlecznych, były dostosowane do grup wiekowych i obejmowały m.in. prace plastyczne oraz konkurs wiedzy. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni.

Na stoisku wyświetlana była prezentacja pn. „Mleko? Na zdrowie!!!”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Odwiedzający otrzymali również materiały promujące spożycie mleka i przetworów mlecznych.

Dużym zainteresowanie, pomimo deszczowej pogody cieszyła się degustacja produktów mlecznych, która odbywała się pod namiotami i przy stolikach koktajlowych. Podczas degustacji dla odwiedzających przygotowano pierogi z twarogiem, pierogi ze szpinakiem i żółtym serem, naleśniki z twarogiem i jagodami, sernik z brzoskwinią, zupę śmietanową z mięsem i pieczarkami, chłodnik ogórkowy, kopytka z twarogiem i cukrem oraz różnego rodzaju produkty mleczne m.in. jogurty, kefiry, maślanki owocowe i naturalne. Zwiedzający byli informowani, że degustacja została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

IMG 20180826 125512 na strone

IMG 20180826 125313 na stronę  IMG 20180826 142628 na stronę

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com