Zimowiska 2014Podczas ferii zimowych Krajowa Rada Izb Rolniczych we współpracy z wojewódzkimi izbami rolniczymi organizuje wypoczynek zimowy dla dzieci rolników, który jest dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. W czasie kilku turnusów dzieci z całej Polski wypoczywają w Zakopanem, Zębie Bustryku, Tleniu oraz Zawoi.

 

W czasie 10-dniowego wypoczynku realizowany jest program kulturalno-oświatowy, który ma na celu promocję zdrowia i profilaktykę zdrowotną, w ramach którego dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, wyjściach na szlaki turystyczne. Ponadto, organizowane są wycieczki, wyjazdy do muzeów czy rezerwatów, zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.

Podczas turnusów w Zakopanem dzieci uczestniczą w warsztatach fotograficznych. Na warsztatach fotograficznych uczestnicy poznają wszystkie zagadnienia niezbędne do tego, aby ich zdjęcia zwracały uwagę i wzbudzały podziw. Dowiadują się, jak wybrać odpowiedni aparat i uczą  się korzystać w pełni z jego możliwości. Opanowują reguły kompozycji i zasady fotografowania różnych tematów i motywów, znajdują nowe inspiracje w dziedzinie fotografii. Zajęcia pomogają im rozwijać wyobraźnię.

Zajęcia fotograficzne przeznaczone są zarówno dla początkujących w dziedzinie fotografii jak i dla bardziej zaawansowanych. Odbywają się z instruktorem fotografiki w grupach, każdego dnia ok. 2 godz. Dzieci mają zapewniony profesjonalny sprzęt w postaci aparatów cyfrowych, komputerów z programem do obróbki zdjęć oraz kolorowe drukarki.

W Zawoi dodatkową atrakcją są zajęcia taneczne. Zajęcia z instruktorami pozwalają doskonalić własne umiejętności w zakresie najmodniejszych i najnowszych stylów tańca. Codzienne treningi obejmują zarówno proste elementy tańców solowych jak i złożone układy grupowe, a zdobyte podczas nich umiejętności dzieci mają okazję zaprezentować podczas show na zakończenie zimowiska.

W Zębie Bustryku, dzieci przez 5 dni mają okazję przejść kurs jazdy na nartach dla początkujących, pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdów w Galerii!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com