W czwartek,14 maja 2026 r. miało miejsce wyjątkowe i pełne wzruszeń wydarzenie – wspólna celebracja Jubileuszu 30-lecia działalności Izby Rolniczej w Opolu. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych w uroczystości udział wzięli Prezes KRIR Pan Wiktor Szmulewicz, Dyrektor Biura KRIR Pani Katarzyna Szczepaniak oraz członek Zarządu KRIR Pan Gustaw Jędrejek.
Wydarzenie to było okazją do podsumowania trzech dekad działalności samorządu rolniczego na Opolszczyźnie, przypomnienia najważniejszych inicjatyw i działań podejmowanych na rzecz lokalnych rolników oraz uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla opolskiego rolnictwa i działalności Izby. Nie zabrakło słów uznania dla wieloletniej pracy działaczy samorządu rolniczego, członków rad powiatowych, delegatów oraz wszystkich osób, które przez ostatnie 30 lat współtworzyły historię Izby Rolniczej w Opolu.
Uroczystości rozpoczęły się od nadania sali konferencyjnej Izby Rolniczej w Opolu imienia Herberta Czaja – zmarłego w ubiegłym roku wieloletniego Prezesa Izby w latach 2003–2019, zasłużonego działacza samorządu rolniczego oraz osoby szczególnie zaangażowanej w rozwój opolskiego rolnictwa.
W ramach uroczystości jubileuszowych odbyła się Msza Święta jubileuszowa, a następnie uroczysta ceremonia nadania nowego sztandaru Izbie Rolniczej w Opolu – symbolu honoru, tradycji oraz wspólnoty środowiska rolniczego regionu.









W dalszej kolejności, podczas uroczystości w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, zaprezentowano wyjątkowy materiał filmowy podsumowujący 30-letnią działalność Izby Rolniczej w Opolu, a także wręczono odznaczenia i podziękowania zasłużonym osobom.
Złote Odznaki Krajowej Rady Izb Rolniczych „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” otrzymali Pan Antoni Konopka oraz ks. Hubert Janowski, Srebrną Odznakę Krajowej Rady Izb Rolniczych „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” otrzymał Pan Kazimierz Pyziak. Statuetki Krajowej Rady Izb Rolniczych otrzymali Pan Zygmunt Gacek i Pan Bogdan Zioła.












Jubileusz stał się również okazją do integracji środowiska rolniczego oraz rozmów o przyszłości opolskiego i polskiego rolnictwa.





