ankieta

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o wydłużeniu do 30 czerwca 2023 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR, o czym poinformowano 2 maja br. w informacji zamieszczonej na stronie resortu rolnictwa:

Których wniosków dotyczy przedłużenie terminu?

Przedłużenie do 30 czerwca 2023 r. terminu składania wniosków dotyczy płatności bezpośrednich, przejściowego wsparcia krajowego oraz działań obszarowych w ramach II filaru WPR.

Zmiany do wniosków również można będzie składać dłużej – do 17 lipca 2023 r.

Co w przypadku opóźnienia?

Wniosek o przyznanie płatności może być także złożony później – w terminie 25 dni kalendarzowych po 30 czerwca, tj. do 25 lipca 2023 r.

W przypadku opóźnienia będzie jednak stosowane zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności za każdy dzień roboczy.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wspólnie z organizacjami branżowymi, wystąpił 17 kwietnia 2023 r., do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa o przedłużenie terminu składania wniosków o płatności obszarowe do 30 czerwca br. W piśmie zawarto również wniosek o jak najszybsze wprowadzenie krajowych przepisów regulujących wdrażanie Krajowego Planu Strategicznego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com