opryskiwaczOdpowiadając na pisma samorządu rolniczego wskazujące na problemy rolników związane z brakiem możliwości  powtarzania  obligatoryjnych szkoleń  z  zakresu środków ochrony roślin oraz badań stanu technicznego sprzętu  przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin w związku z  wprowadzanymi działaniami   na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się  wirusa SARS-CoV-2, Ministerstwo Rolnictwa i  Rozwoju Wsi poinformowało, że na bieżąco analizuje wpływ tych rozwiązań, jaki i epidemii COVID-19, na rolnictwo.

Efektem tego w przyjętym w dniu 7    kwietnia 2020 r. przez Radę Ministrów i   skierowanym  do Sejmu RP rządowym   projekcie ustawy o szczególnych   instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się   wirusa SARS-CoV-2 (druk   sejmowy nr 330), wprowadzone zostały rozwiązania zawieszające na czas epidemii wskazane wyżej obowiązki.

Niezależnie od powyższego MRiRW przypomina jednak, że przy wykonywaniu zabiegów ochrony roślin bezwzględnie przestrzegać należy zasad bezpiecznego  stosowania środków ochronyroślin. Rolnicy, którzy nie mogą obecnie uczestniczyć w    szkoleniach, wszelkie informacje dotyczące ochrony roślin, w  tym ograniczania zagrożeń w tym zakresie, mogą znaleźć  na Platformie Sygnalizacji Agrofagów: www.agrofagi.com.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com