zywnosc2Zarząd KRIR wystąpił 12 marca 2015 r. do premier E. Kopacz oraz Prezydenta i Marszałka Sejmu o przyspieszenie trwających już ponad 3 lata prac nad zmianami dotyczącymi przepisów regulujących sprzedaż bezpośrednią i przetwórstwo w gospodarstwie. W tej sprawie otrzymaliśmy odpowiedz udzieloną 15 kwietnia przez ministra rolnictwa (czytaj).

Natomiast już 9 kwietnia Sejm uchwalił ustawę o (projekt ustawy) zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, w której przewiduje się opodatkowanie ryczałtem w wysokości 2% przychodów ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z gospodarstwa. Senat przyjmie Senat ją zapewne bez bez poprawek i zacznie obowiązywać od stycznia 2016 roku. Czy przepisy w niej zawarte są korzystne dla rolników okaże się w praktyce. Nie mniej wobec zastrzeżeń zgłaszanych podczas prac w komisjach sejmowych http://www.sejm.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1640 i senackich http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,9,1,komisja-rolnictwa-i-rozwoju-wsi.html i braku odpowiednich aktów wykonawczych najprawdopodobniej będzie konieczne jej poprawianie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com